5/6 + 2 * (0.63 : 0.6 - 1.6)

+1
Ответы (1)
  1. 18 апреля, 17:44
    0
    5/6+2 * (0,63:0,6-1,6) = 5/6+2 * (1,05-1,6) = 5/6+2 * (-0,55) = 5/6 + (-1,1) = 5/6-11/10=

    -8/30=-4/15