1. Вычислите 2⅓ • 9^-⅓/6^-⅔ • 4^3/2.

+4
Ответы (1)
  1. 11 мая, 15:43
    0
    [2^ (1/3) * 3^ (-2/3) ]/[2^ (-2/3) * 3^ (-2/3) * 2^3]=2^ (1/3+2/3+3) * 3^ (-2/3+2/3) =

    =2^4*3^0=16*1=16