Упростите выражение

2 у (3 у-4 у²-7) =

-4 а² (2 а²+5-4 а) =

+2
Ответы (1)
  1. 13 мая, 07:55
    0
    2 у (3 у-4 у²-7) = 6y²-8y³-14y = - 8y³+6y²-14y

    -4 а² (2 а²+5-4 а) = - 8a⁴+20a²+16a³ = - 8a⁴+16a³+20a²