2 (3x+2y) - 3 (x-2 (x+y)) = 9x+10y

+1
Ответы (1)
  1. 14 апреля, 05:07
    0
    2 (3 х + 2 у) - 3 (х - 2 (х + у)) = 9 х + 10 у

    6 х + 4 у - 3 (х - 2 х - 2 у) = 9 х + 10 у

    6 х + 4 у - 3 х + 6 х + 6 у = 9 х + 10 у

    (6 х - 3 х + 6 х) + (4 у + 6 у) = 9 х + 10 у

    9 х + 10 у = 9 х + 10 у