1) 5 (a+b) в квадрате - 10 ab=?

2) упростите: (2b+b в квадрате) в квадрате + b в квадрате * (5-b) * (5+b) - 4b (b в квадрате - 3) = ?

+4
Ответы (1)
  1. 10 февраля, 01:02
    0
    1) 5 (a+b) ^ 2 - 10ab=5 (a^2 + 2ab + b^2) - 10ab = 5 a^2 + 10ab+5 b^2 - 10ab=5a^2+5b^2

    2) (2b + b^2) ^ 2 + b^2 (5-b) (5+b) - 4b (b^2 - 3) = 4 b^2 + 4 b^3 + b^4 + (b^2 ⋅5 - b^3) (5+b) - 4 b3 + 12b = 4 b^2 + b^4 + (5 b^2 - b^3) (5+b) + 12b = = b^2+b^4+25b^2+5b^3-5b^3-b4+12b=29 b^2 + 12 b