1) b^-1/3 : b^2/9

2) 3^-5/2 : 3^-2/3

+3
Ответы (1)
  1. 31 декабря, 17:28
    0
    1) b^-1/3 : b^2/9 = b^ (-3/9-2/9) = b^ (-5/9) :

    2) 3^-5/2 : 3^-2/3 = 3^ (-15/6+4/6) = 3^ (-11/6)