Cos (-60) + 2sin30+1/2 tg^2 60-ctg (-45)

+3
Ответы (1)
  1. 13 мая, 04:05
    0
    Cos (-60 °) + 2Sin30 ° + 1/2 tg^2 60 ° - Ctg (-45 °) =

    =1/2 + 2*1/2+1/2*3 + 1 = 4