Упростите выражение

4 а^7 b^5 * (-2 аb (в квадрате))

(-3x^4 y ^2) ^3

(-2a ^5 y) ^2

+5
Ответы (1)
  1. 25 августа, 07:31
    0
    4a^7b^5 * (-2ab^2) = - 8a^8b^7; (-3x^4y^2) ^3 = - 27x^12y^6; (-2a^5y) ^2=4a^10y^2.