Решить уравнение

(х-3) в квадрате + (3-х) (х+3) = (х квадрате+4) - х в квадрате

+2
Ответы (1)
  1. 8 февраля, 23:12
    0
    Х²-6 х+9+3 х+9-х²-3 х=х²+4 х+4-х²

    -6 х+3 х-3 х-4 х=4-9-9

    -10 х=-14

    х=-14: (-10)

    х=1.4