Решите уранение:

1) x^2 + 7x = 0

2) z^2 - 3z = 0

3) 8y^2 - 3y = 0

4) 10t^2 + 2t = 0

+1
Ответы (1)
  1. 1 мая, 11:23
    0
    1) x^2 + 7x = 0

    Выносим x за скобку.

    х * (х+7) = 0

    х = 0 и

    х+7=0

    х=-7

    2) z^2 + 3z = 0

    z * (z+3) = 0

    z=0

    z=-3

    3) 8y^2 - 3y=0

    y * (8y-3) = 0

    y=0

    8 у - 3=0

    у=3/8

    4) 10t^2 + 2t=0

    2t * (5t+1) = 0

    2t=0

    t=0

    5t+1=0

    5t = - 1

    t=-0,2