Два уравнения

(3x-1) в квадрате=3 (1-2x)

(x+3) в квадрате=3 (x+1) в квадрате

+1
Ответы (1)
  1. 14 июля, 10:52
    0
    (3 х-1) ² = 3 (1-2 х)

    9x² - 6x+1=3-6x

    9x² = 2

    x²=2/9

    x=±√2/3

    (x+3) ²=3 (x+1) ²

    x²+6x+9=3x²+6x+3

    -2x²+6=0

    2x² = 6

    x²=3

    x=±√3