Разложите на множители трёхчлен x в квадрате-14x+24

+1
Ответы (2)
  1. 17 июня, 06:31
    -1
    Решим уравнение

    x^2 - 14x+24=0

    D=b^2-4ac=196-4*24=196-96=100

    x1=14+10/2=12

    x2=14-10/2=2

    Разложим на множители:

    (х-12) (х-2)
  2. 17 июня, 07:36
    +1
    X²-14x+24=x²-12x-2x+24=x * (x-12) - 2 * (x-12) = (x-12) * (x-2).