Решите уравнение:

1) (7y² + 6y - 9) - (2x² - 2y + 10)

2) - 2x (3x⁴ + 2x - 7)

3) (2a - z) * (3a+32)

+2
Ответы (1)
  1. 28 апреля, 06:43
    0
    (7 у²+6 у-9) - (2 х²-2 у+10) = 7 у²+6 у-9-2 х²+2 у-10=7 у²+8 у-19-2 х².

    -2x (3x⁴+2x-7) = 2 х·3 х⁴+2 х·2 х-2 х·7=6 х^5+4x²-14x

    (2 а-z) (3 а+32) = 2a·3a+2a·32-z·3a-z·32=6a²+64a-3az-32z