Упрастить (n-3) ^2 - (2-n) * (4-n)

+4
Ответы (1)
  1. 29 апреля, 19:31
    0
    N^2 - 4n + 9 - (8-2n-4n+n^2) = n^2-4n+9-8+2n+4n-n^2=1+2n