Ешите уравнение (x-3) в квадрате + (x+4) в квадрате - (x-5) в квадрате=17x+24

+5
Ответы (1)
  1. 17 июня, 20:28
    0
    (x - 3) ² + (x + 4) ² - (x - 5) ² = 17x + 24

    x² - 6x + 9 + x² + 8x + 16 - (x² - 10x + 25) = 17x + 24

    2x² + 2x + 25 - x² + 10x - 25 = 17x + 24

    x² + 12x - 17x - 24 = 0

    x² - 5x - 24 = 0

    D = 25 + 96 = 121 = 11²

    x1 = (5 + 11) : 2 = 8

    x2 = (5 - 11) : 2 = - 3