27 * (1/3) ^2+3*1/3=

75 * (1/5) ^2+5*1/5=

+5
Ответы (1)
  1. 18 мая, 11:44
    0
    27 * (1/3) ^2+3*1/3=27 * (1/9) + 1 = 3 + 1 = 4.

    75 * (1/5) ^2+5*1/5=75 * 1/25 + 1 = 3 + 1 = 4