Cos (arcsin 1/5 + arcsin (-1/5))

+3
Ответы (1)
  1. 20 октября, 05:45
    0
    Cos (arcsin (1/5) + arcsin (-1/5)) = cos (arcsin (1/5) - arcsin (1/5)) = cos (0) = 1