Решить: 2,7-4,2/5: (3,7*3,04-0,744*1/3) =

+3
Ответы (1)
  1. 22 июля, 07:10
    -1
    2,7 - 4 2/5 : (3,7 * 3,04 - 0,744 * 1/3) = 2,3

    1) 3,7 * 3,04 = 11,248

    2) 0,744 * 1/3 = 0,744 : 3 = 0,248

    3) 11,248 - 0,248 = 11

    4) 4 2/5 : 11 = 4,4 : 11 = 0,4

    5) 2,7 - 0,4 = 2,3