1) (x+6y) - (8x-7y)

2) (m+3) - (6m+5) - (m-1)

3) (0,2x-3) - (x-2) - (0,4x-1)

+3
Ответы (1)
  1. 3 апреля, 10:59
    0
    1) х+6 у-8 х+7 у=-7 х+13 у

    2) m+3-6m-5-m+1 = - 6m-1

    3) 0.2x-3-x+2-0.4x+1=

    -1.2x+0