A) 2x+3=3x-2 б) 3 (5-х) = 11+2 х

+1
Ответы (2)
  1. 29 февраля, 07:27
    0
    X2+3=3x-26

    2x-3x=-26-3

    -x=-26-3

    -x=-29

    x=29

    3x (5-x) = 11+2x

    3*5-3*11+2x

    15-3*x=11=2x

    15-3x=11-2x

    -3x-2x=11-15

    -5x=11-15

    -5x=-4

    x=-4:-5

    x=0.8
  2. 29 февраля, 09:23
    0
    2x+3=3x-2 2x-3x=-3-2 - x=-5 X=5 3 (5-x) = 11+2x 15-3x=11+2x - 3x-2x=11-15 - 5x=-4 X=0,8