1) 3¹⁰ ₓ 3⁻⁸ 2) 10⁻³ : 10⁻⁵ 3) (2⁻³) ⁻¹ 4) 11¹⁵ ₓ 11⁻¹³ 5) 4⁵ ₓ 16⁻³

+5
Ответы (1)
  1. 28 мая, 01:37
    0
    1) 3^10*3^-8=3^10 + (-8) = 3^2=9

    2) 10^-3/10^-5=10^-3 - (-5) = 10^2=100

    3) (2^-3) ^-1=2^-3*-1=2^3=8

    4) 11^15*11^-13=11^15 + (-13) = 11^2=121

    5) 4^5*16^-3=4^5*4^-6=4^5 + (-6) = 4^-1=1/4=0,25