Разложите на множетели квадратный трехчлен y^2+3y-40 9x^2-2x-11

+2
Ответы (2)
  1. 10 марта, 03:58
    0
    а) (у-8) * (у+5)

    б) (х+18) * (х-10/9)
  2. 10 марта, 04:20
    0
    y^2+3y-40=0

    д = (-3) в квадрате - 4*1 * (-40) = 9+160=169

    х1,2=3±13/2

    х1=-5 х2=8

    9x^2-2x-11=0

    д = (-2) в квадрате - 4*9 * (-11) = 4+396=400

    х1,2=2±20/18

    х1=-1 х2=11/9