4^x-18x2^x+32 (tam x mejdu 18 i 2 umnojeniye)

+3
Ответы (1)
  1. 13 апреля, 07:47
    0
    4^x - 18*2^x+32=0

    2^ (2x) - 18*2^x+32=0

    t=2^x

    t^2-18t+32=0

    t1+t2=18

    t1t2=32

    t=16; t=2

    2^x=16; 2^x=2

    x=4; x=1

    Ответ: 4; 1