abc-abd=

4cx-acx=

xyz+yzd=

ad+bd+cd=

4ab-2ac-6ad=

abx-acx-adx=

+3
Ответы (2)
  1. 8 февраля, 03:59
    0
    abc-abd = ab (c-d)

    4cx-acx = cx (4-a)

    xyz+yzd = yz (x+d)

    ad+bd+cd = d (a+b+c)

    4ab-2ac-6ad = 2a (2b-c-3d)

    abx-acx-adx = ax (b-c-d)
  2. 8 февраля, 05:39
    0
    abc-abd=ab (c-d)

    4cx-acx=cx (4-a)

    xyz+yzd=yz (x+d)

    ad+bd+cd=d (a+b+c)

    4ab-2ac-6ad=2a (2b-c-3d)

    abx-acx-adx=ax (b-c-d)