Вынесите общий множитель за скобки. а) abc-abd б) 4cx-acx в) xyz+yzd г) ad+bd+cd д) 4ab-2ac-6ad e) abx-acx-adx

+3
Ответы (2)
  1. 9 октября, 10:06
    0
    а) abc-abd=ab (c-d)

    б) 4cx-acx=cx (4-a)

    в) xyz+yzd=yz (x+d)

    г) ad+bd+cd=d (a+b+c)

    д) 4ab-2ac-6ad=2a (2b-c-3d)

    e) abx-acx-adx=ax (b-c-d)
  2. 9 октября, 12:00
    0
    А) ab (c-d)

    Б) cx (4-a)

    В) yz (x+d)

    Г) d (a+b+c)

    Д) 2a (2b-c-3d)

    Е) ax (b-c-d)