разложите на множ-ли:

1) 5m^2-10mn+5n^2

2) 20p-50-2p^2

2) - 9x^2-6x-1

+4
Ответы (1)
  1. 30 марта, 14:18
    0
    5m^2-10mn+5n^2=5 (m-n) ^2

    20p-50-2p^2=-2 (p-5) ^

    -9x^2-6x-1 = - (3x+1)