13 2/9 - (7 5/9+y) = 3 5/9

+3
Ответы (1)
  1. 13 марта, 19:18
    0
    13 2/9 - 7 5/9 - y = 3 5/9

    119/9 - 68/9 - y = 32/9

    -y = 32/9 - 119/9 + 68/9

    - y = - 19/9

    y = 2 1/9