0.4x=0,4-2 (x+2)

4x-5,5=5x-3 (2x-11,5)

+1
Ответы (1)
  1. 17 сентября, 07:07
    0
    1) 0.4 х=0.4-2 х-4

    0.4 х+2 х=-3.6

    2.4 х=-3.6

    х=-1.5

    2) 4 х-5.5=5 х-6 х+34,5

    4 х-5 х+6 х=34.5+5.5

    5 х=40

    х=8