А) cos2a + 2sin (в квадрате) a

б) 1 - sin2a*cosa / 2sina

+3
Ответы (1)
  1. 7 сентября, 00:21
    0
    а) cos2a + 2sin^a = cos^2a-sin^2a+2sin^2a = cos^2a+sin^2a=1

    б) 1 - sin2a*cosa / 2sina = 1 - ((2*sina*cosa*cosa) / 2sina) = 1 - cos^2a = sin^2a