2a (x-y) + 2b (y-x) - c (x-y) =

+2
Ответы (1)
  1. 23 ноября, 05:25
    0
    2a (x-y) + 2b (y-x) - c (x-y) = 2a (x-y) - 2b (x-y) - c (x-y) = (x-y) (2a - 2b - c)