Разложите на множители:

1) 2a+b+2a^2+ab

2) 3a+3a^2-b-ab

3) 2x^2-3x+4ax-6a

4) x^2y^2+xy+axy+a

+1
Ответы (1)
  1. 10 октября, 01:38
    0
    2 а (1+а) + b (1+a) = (1+a) (2a+b)

    3a (1+a) - b (1+a) = (1+a) (3a-b)

    x (2x-3) + 2a (2x-3) = (2X-3) (x+2a)

    xy (xy+a) + (xy+a) = (xy+a) (xy+1)