36,2 - (-5,6+10,2) + (-13,2-1)

+5
Ответы (2)
  1. 15 апреля, 21:46
    0
    36,2 - (-5,6+10,2) + (-13,2-1) = 36,2-4,6-12,2 = 19,4
  2. 15 апреля, 23:51
    0
    1. - 5,6+10,2=4,6

    2. - 13,2-1=-14,2

    3. 36,2-4,6=31,6

    4.31,6 + (-14,2) = 31,6-14,2=17,4