Разложите на множители многочлен

x2 (в квадрате) - 10x+24

+2
Ответы (2)
  1. 8 сентября, 17:48
    0
    Х²-10 х+24=0

    D=100-96=4

    x = (10+2) / 2=6

    x = (10-2) / 2=4

    х²-10 х+24 = (x-6) * (x-4)
  2. 8 сентября, 20:30
    0
    X²-10x+24=

    =x²-4x-6x+24=

    =x * (x-4) - 6 (x-4) =

    = (x-6) * (x-4)