Разложите на множители:

1) а^2-36b^2+а-6b

2) 4-m^2+14mn-49n^2

+4
Ответы (1)
  1. 18 августа, 02:58
    +1
    1) а^2-36b^2+а-6b = (а-6b) (a+6b) + a-6b = a-6b + a+6b = a+a = 2a

    2) 4-m^2+14mn-49n^2 = 4 - (m^2-14mn+49n^2) = 4 - (m-7n) ^2