1) - 40 + |-10| * | - 3,8| + 5.6 2) - 2.05 + |-25| : | - 16 |

+4
Ответы (2)
  1. 30 июня, 10:24
    0
    1) - 40+10*3,8+5,6=3.6

    2) - 2.05+25:16=-2.05+1,5625=0,4875
  2. 30 июня, 10:36
    0
    1)

    - 40 + | - 10|*| - 3,8| + 5,6 =

    = - 40 + 10*3,8 + 5,6 =

    = - 40 + 38 + 5,6 =

    = 3,6

    2)

    - 2.05 + | - 25| : | - 16| =

    = - 2.05 + 25 : 16 =

    = - 2.05 + 1,5625 =

    = - 0,4875