3 (у-1) в квадрате + 6 у

+3
Ответы (2)
  1. 23 мая, 17:56
    0
    3 (y - 1) ^2 + 6y =

    = 3 (y^2 - 2y + 1) + 6y =

    = 3y^2 - 6y + 3 + 6y =

    = 3y^2 + 3 =

    = 3 (y^2 + 1)
  2. 23 мая, 21:25
    0
    3y^2-2y+1+6y=0

    3y^2+4y+1=0

    y=1 y=1/3