1. Разложите на множители:

а) х в квадрате - 144=

б) 16 р в квадрате-1=

в) 81 а в квадрате-100b в квадрате=

г) 0,004 с в квадрате-49 у в 10 степени

+5
Ответы (1)
  1. 3 августа, 10:42
    0
    Х² - 14 = (х+12) (х-12)

    16 р² - 1 = (4 р-1) (4 р+1)

    81 а² - 100b² = (9a - 10b) (9a+10b)

    0.04c² - 49y^10 = (0.2 с - 7y^5) (0.2c+7y^5)