6 ^ 4 * 25 ^ (-3) / 5 ^ (-7) * 36 ^ 3

+3
Ответы (1)
  1. 29 июля, 09:27
    0
    1) 25 ^ - 3 = 5 ^ - 6

    2) 36 ^ 3 = 6 ^ 6

    3) 6 ^ 4 : 6 ^ 6 = 6 ^ - 2 = 1/36

    4) 5 ^ - 6 : 5 ^ - 7 = 5

    5) 1/36 • 5 = 5/36

    Ответ 5/36