Найти координаты вершины параболы: а) у=2 б) у=-0,5+1 в) у=3-5 х г) у=+7 х-8

+1
Ответы (1)
  1. 5 августа, 13:26
    0
    X=-b/2a

    b=0

    1. x=0 y=0

    2. x=0 y=1

    b≠0

    3 ... x=5/2*3=5/6 y=3*25/36-25/6=-25/12

    4. x=-7/2=-3.5 y=12.25-24.5-8=-20.25