Разложите на множители: а) 20 а в 4 степени + 5 а в 3 степени

Б) х в квадрате - xy-5x+5y

+3
Ответы (1)
  1. 31 июля, 14:45
    0
    A) 20a^4+5a³=5a³ (4a+1) ;

    б) x²-xy-5x+5y = (x²-xy) - (5x-5y) = x (x-y) - 5 (x-y) = (x-y) (x-5).