Дана функция у = f (x), где f (x) = ^x

Найти f (x+6), если х = ((1:3-^5) - 1:3+^5) * ^80

+2
Ответы (1)
  1. 23 апреля, 19:28
    0
    X = (1 / (3-√) - 1 / (3+√5)) * √80 / (9-5) = 2√5*4√5/4=2√5*√5=2*5=10

    f (x) = √x

    f (x+6) = √ (10+6) = √16=4