Разделите многочлен на многочлен:

x^6-64 на x-3

+1
Ответы (1)
  1. 28 марта, 14:42
    0
    X^6-64/x-3 = (x^3) ^3-4^3 = (x^3-4) * (x5+4x^3+16)