Разложите на можители:

1) x^3 - 1 =

2) 27 + a^3 =

3) 216 - y^3 =

4) a^6 - 8 =

5) a^3b^3 - c^3 =

+4
Ответы (1)
  1. 4 июня, 08:29
    0
    1) x³-1 = (x-1) (x²+x+1).

    2) 27+a³ = (3+a) (9-3a+a²).

    3) 216-y³ = (6-y) (36+6y+y²).

    4) a⁶-8 = (a²-2) (a⁴+2a²+4).

    5) a³b³-c³ = (ab-c) (a²b²+abc+c²).