12 * (1 3/4x+5/8) = - 6 1/2

+3
Ответы (1)
  1. 10 ноября, 19:24
    0
    (1 3/4x+5/8) = - 6 1/2:12

    1 3/4x+5/8 = - 13/2*1/12

    7/4x = - 13/24-5/8

    7/4x = - 13/24-15/24

    x = - 7/6*4/7

    x = - 2/3