Решите неравенство: 0,5^ (x^2 - 4x) ≤ 8

+5
Ответы (1)
  1. 4 апреля, 19:30
    0
    0,5 это 1/2 2^-1. 8=2^3

    Дальше

    2^-1 (х^2-4 х) <=2^3

    -х^2+4x<=3 -

    x^2-4x+3=>0

    За теоремою Виета:

    х1+х2=>4

    х1*х2=>3

    х1=>3

    х2=>1