Определите, имеет ли корни уравнение, и если имеет, то сколько?: 5x^2-20x+20=0

+3
Ответы (1)
  1. 15 октября, 17:18
    0
    5 х²-20 х+20=0 |:5

    х²-4 х+4=0

    По теореме Виета:

    х1+х2 = - в=4

    х1*х2=с=4 ⇒

    х1=2

    х2=2