29 13/51-12 23/57+11 4/51+3 4/57 как решить

+5
Ответы (1)
  1. 25 июля, 04:25
    0
    (29) 13/51 - (12) 23/57 + (11) 4/51 + (3) 4/57 = [ (29) 13/51 + (11) 4/51] -

    - [ (12) 23/57 - (3) 4/57] = (40) 17/51 - (9) 19/57 = (40) 1/3 - (9) 1/3 = 31