Разложите на множители трехчлен.

x (в квадрате) + 8x+15

+5
Ответы (2)
  1. 31 октября, 06:18
    0
    D=64-60=4 = (+-2) ²

    x1=-3

    x2=-5

    (x+3) (x+5) = 0
  2. 31 октября, 08:38
    0
    x (в квадрате) + 8x+15 = (х+5) (х+3)