Решите уравнение

X2 (в квадрате) - 1/2 x = 1/2

+4
Ответы (1)
  1. 29 марта, 10:43
    0
    2x²-x-1=0

    D=1+4*2=9

    x_1 = (1+3) / 4=1 x_2 = (1-3) / 4=-0.5