9x в квадрате-9x+4=7x в квадрате

+1
Ответы (2)
  1. 13 января, 06:36
    0
    9x²-9x+4=7x²

    9x²-9x+4-7x²=0

    2x²-9x+4=0

    D = (-9) ²-4*2*4=81-32=49

    x₁ = (9-7) / 4=2/4=1/2=0.5

    x₂ = (9+7) / 4=4

    Ответ: 0.5; 4.
  2. 13 января, 09:59
    0
    9x²-9x+4=7x²

    9x²-9x+4-7x²=0

    2x²-9x+4=0

    D=b²-4ac = (-9²) - 4*2*4=81-32=49

    x₁ = - (-9) + √49/2*2=9+7/4=16/4=4

    x₂ = - (-9) - √49/2*2=9-7/4=2/4=1/2